Detský svet je plný farieb a my na to veľmi často zabúdame. Mnoho ľudí vytvára detské izby v pastelových farbách, ale nájdu sa aj takí, čo sú schopní svoje batoľatá voziť v čiernych kočíkoch. Ak sa ľudia obliekajú do čiernych farieb, značí to spravidla vnútorný problém, pretože čierna pohlcuje energiu. Vo finále to potom môže spôsobiť aj závažné ochorenia, pretože vďaka čiernej sa vlastne bránite prirodzenému vyžarovaniu energie z vašej duše, a tým vaše telo trpí.

farebné obálky

Prezieraví a múdri ľudia si toto dobre uvedomujú a obliekajú svoje deti i seba do pastelových farieb a svojim deťom aj sami sebe umožňujú využívať farby aj pri kreatívnej tvorbe. Nakupujú deťom farebné pastelky, farebné plstenie na výrobu zvieratiek, farebnú modelovaciu plastelínu a tiež farebné papiere a plastové obálky.

obálky pre deti

Do plastovej obálky je možné vložiť akýkoľvek predmet a mať ho tam uložený v zásuvke písacieho stola alebo v boxe na hračky. Deti si do nich môžu ukladať dieliky puzzle, dieliky stavebníc, drevené alebo plastové figúrky, hracie kocky a karty, časti doskových hier, výtvarné potreby a rôzne drobnosti, s ktorými sa doma alebo vonku hrajú.

Plastová obálka na dovolenke – tešíte sa na dovolenku a plánujete, že ju strávite pri mori alebo v horách? A patríte k ľuďom pohybovo aktívnym, čo nesedí doma na zadku, ale radi sa prechádzate vonku alebo prevádzkujete šport? Potom si vezmite so sebou na dovolenku pár plastových farebných obálok na ukladanie suvenírov, ktoré vonku pozbierate. Do obálky sa zmestia riečne okruhliaky, drevené samorasty, šišky, morské lastúry a čokoľvek iné, čo vám urobí radosť ako suvenír. Niektoré z nich si potom môžete vysypať doma na záhrade a využiť ich na výstavbu barefoot chodníka. Na zber materiálov pre barefoot chodníčkov sa hodia nielen farebné obálky, ale aj vrecká so zipsom, zvlášť tie pevnejšie, ktoré bezpečne uzavrú väčší objem prírodného materiálu, najmä kameňov, piesku alebo šišiek.