Internetujeme všetcia. Všade, kam sa pozrieme, vidíme ľudí, ktorí neustále ťukajú a pozerajú niečo vo svojom mobilnom telefóne. Je to pre nás ako druhý svet. Je to vlastne realita? Myslím, že skutočný život je pri stretnutí človeka osobne, a nielen pri písaní si s ním. No, mnohí majú isto iný názor. Takýmto štýlom si môžu písať aj s ľuďmi na druhom konci sveta. Nemusia toho človeka ani len raz vidieť. Písaním zisťujeme taktiež, čo robí daný človek na druhej strane. Niektoré páry si často píšu alebo telefonujú, aby vedeli, kde sú alebo čo budú robiť, prípadne, čo potrebujú vybaviť. Veľa manželských párov si za pomoci mobilného telefónu riešia, kto pôjde pre deti do školských zariadení alebo kto zoberie dieťa na krúžok. Mnohí si však aj pozerajú iné webové stránky práve za pomoci internetového pripojenia.

ťukanie do mobilu

Trávite veľa času na mobile a internete? Možno to sami ani neviete odhadnúť, no povedať by vám to mali vaši najbližší. Nemôže to hraničiť s tým, že viacej času venujete internetu ako svojej rodine. Niektoré manželstvá sa kvôli tomu aj ničia. Medzi manželmi dochádza k tomu, že spolu prestávajú komunikovať a odcudzia sa. Už si nie sú takí blízki ako boli kedysi. To ich pripraví o manželstvo a o spoločný manželský život.

mobil

Mnohé páry si nájdu iných partnerov práve za pomoci internetu a rôznych zoznamovacích webových stránok. Ak to zistí partner, nastáva okamžitý rozchod. Aj žiarlivosť na partnera je veľmi častou príčinou na rozchod. To, čo robíme na internete je síce naša vec, no, ak máme partnera, mal by všetko vedieť, čo tam robíme. Len tak nám bude skutočne dôverovať a nebude nás podozrievať či žiarliť. Mali by sme si rozvrhnúť náš denný čas na potreby na internete a na osobné potreby, ktoré vykonávame bez pomoci internetu. Taktiež by sme sem tam mali odložiť elektronické zariadenie a dať si od neho trošku oddych. Viete, ako by vám to prospelo?