Aké drevo vybrať na rustikálne dekorácie?

Aké drevo vybrať na rustikálne dekorácie?
Na:

Prečo používame na výrobu rustikálnych dekorácií práve smrekovec?

Drevené doplnky na dekorovanie interiéru alebo exteriéru sú bežne vyrábané z niekoľkých druhov dreva ako napríklad dub, céder, smrek, jelša, buk alebo orech. Každé z nich má svoje výhody aj nevýhody, ale spoločne môžu tvoriť základný prvok dizajnu pre dekorovanie rustikálnej kuchyne, obývačky alebo kúpeľne.

U nás v Calla na výrobu rustikálnych drevených dekorácií a bytových doplnkov používame prevažne drevo zo smrekovca.

Máme hneď niekoľko dôvodov prečo vyberáme práve tento druh dreva.

  1. Smrekovec má prirodzene nádhernú a výraznú textúru dreva, čo je pri vzhľade rustikálnych dekorácií asi to najdôležitejšie. Úplne zachovaná textúra dreva aj po jeho  povrchovej úprave dodá našim dekoráciám, ako rám na fotkuservírovacia tácka, či nástenná dekoratívna polica požadovaný atraktívny vzhľad vidieckeho štýlu. 
    smrekovec použitý na ručnú výrobu rustikálnych dekorácií   drevo na výrobu dekorácií Calla

  2. Smrekovcové drevo má relatívne nízku hmotnosť oproti ostatným druhom drevín. To sa hodí hlavne pri nástenných dekoráciách – napríklad závesné drevené hodiny, alebo aj pre zavesenie dreveného stropného svietidla. Čím je dekorácia ľahšia, menej zaťažuje stenu alebo strop, a tým pádom je možné takéto bytové doplnky zavesiť aj na sadrokartónové stropy/steny. 

    nástenná polica do obývačky   drevené hodiny na stenu

  3. Jeho mäkkosť a štruktúra nám uľahčuje opracovanie dreva a ručná výroba dekorácií je tak rýchlejšia. To znamená viac času na prispôsobenie dekorácií vašim želaniam. Rustikálne dekorácie vyžadujú viac práce a skúsenosti s úpravou povrchu, kedy vytvárame aj obľúbenú patinu s efektom starého dreva.  rustikálny fotorámik s patinou   drevený podnos na vaňu

Toto sú 3 hlavné dôvody prečo uprednostňujeme na výrobu dekorácií a doplnkov v rustikálnom, vidieckom štýle drevo zo smrekovca. Krásna textúra dreva a ľahká opracovateľnosť sú jeho hlavné atribúty. Pre masívnu výrobu nábytku alebo dekorácií, možnosť ľahkého opracovania dreva nehrá pri výrobe žiadnu rolu, pretože produkty sú vyrábané strojovo. My sa naopak s drevom hráme, počas výroby v ňom necháme kúsok seba, a tým je každý vyrobený foto rámik alebo podnos originál, vyrobený na mieru len pre vás.

Komenty

Napíšte svoj komentár